معایب و آثار روانی و جسمی گن های لاغری بر بدن

معرفی بهترین گن های لاغری موجود در بازار

معایب و آثار روانی و جسمی گن های لاغری بر بدن

۲۱ بازديد

فرقی نمیکنه چه مدل لباسی پوشیده باشید، در هر صورت افراد مختلف تمایل دارند که ظاهر و استایل عالی و متناسب داشته باشند و از هر نظر ایده آل به نظر برسند. این موضوع به خصوص در زمان هایی که قرار هست در یک رویداد یا مهمانی مهم و رسمی حضور داشته باشیم، اهمیت بیشتری پیدا میکنه.

در این مواقع بسیاری از خانم ها و حتی آقایان به سراغ استفاده از گن لاغری یا شیپ ویر (Shapewear) میروند. این پوشیدنی ها، در زیر لباس اصلی مورد استفاده قرار می گیره و به دلیل طراحی ویژه و منحصر به فردی که دارند، اندام بدن رو تحت فشار قرار میده و با فشرده سازی بدن، کمک می کنه تا لاغرتر و متناسب تر از حالت عادی به نظر برسید. معمولا از گن لاغری برای پوشش دادن چربی های اضافی شکم و پهلو استفاده میشه و این محصول، اگر به درستی انتخاب بشه، میتونه اندام و استایل شما رو برای چند ساعت مطلوب تر و متناسب تر نشون بده.

 

 

نکته ای که باید بدونید این هست که گن های لاغری معجزه نمی کنند و باعث ایجاد لاغری دائمی در بدن نمیشن و به عنوان یک ابزار موقتی برای لاغر به نظر رسیدن، مورد استفاده قرار می گیرند. 

اما اگر دارای چربی های اضافی و بیش از حد در ناحیه شکم و پهلو باشید ممکنه استفاده از گن لاغری، نه تنها ظاهر متناسبی براتون ایجاد نمی کنه، بلکه باعث میشه تا چربی های شکم و پهلو که تحت فشار گن لاغری هستند، بیشتر از قبل، خودنمایی کنند و نتیجه برعکس بر روی اندام و استایل شما داشته باشه!

 

 

معایب استفاده از گن های لاغری: باریک شدن کمر : پوشیدن گن لاغری در دراز مدت باعث چربی سوزی نمی شود.

مساله ی قابل توجه این است که گن لاغری تنها زمانی که پوشیده شوند شما را لاغرتر نشان می دهند. زمانی که آن را دربیاورید، بدنتان به همان فرم اولیه اش باز می گردد.

دلیل این امر آن است که پوشیدن گن لاغری هیچ تاثیری بر میزان چربی موجود در بدن شما ندارد. برای آنکه بتوانید نتیجه ی خوبی از پوشیدن گن لاغری بگیرید و کمرتان را باریک کنید، باید همیشه آن را بپوشید.

 

 

 

 باریک شدن کمر : با پوشیدن گن لاغری ممکنست باعث جابجایی خطرناک برخی اندام بدن شود.

دکتر گالینا می گوید با پوشیدن گن لاغری، اندام های بالایی به سمت بالا و اندام های پایینی به سمت پایین حرکت می کنند. همچنین پوشیدن گن لاغری می تواند بر شکم فشار تحمیل کند که منجر به یبوست خواهد شد.

اینکه با پوشیدن گن لاغری بر اندام های خود فشار وارد کنید، به این معنی است که تحمل خود را در برابر برخی غذاهای خاص کم می کنید؛ مانند غذاهای تولید کننده گاز و غذاهای چرب. برخی افراد نیز فکر می کنند که مقادیر استانداردی از غذا برایشان بیش از اندازه است.

تمام این موارد همچنین می تواند باعث ایجاد سوزش سر دل شود، چرا که با پوشیدن گن لاغری معده به سمت بالا نزدیک دیافراگم حرکت کرده و اسید ترشح می کند.

 

 

 باریک شدن کمر : پوشیدن گن لاغری می تواند باعث ازدست رفتن آب بدن شود.

اگر حین انجام تمرینات ورزشی از گن لاغری استفاده کنید، دمای بدن بالا رفته و تعریق بیشتری صورت می گیرد و این عمل می تواند باعث دی هیدراته شدن یا از دست رفتن آب بدن شود. برای کاهش خطرات احتمالی پیشنهاد می شود که همواره بدن خود را هیدراته نگه داشته و آبرسانی منظم داشته باشید.

 

 باریک شدن کمر : پوشیدن گن لاغری بر ماهیچه های پشت اثر می گذارد.

پوشیدن گن لاغری در درازمدت باعث می شود که حتی اگر تمرینات ورزشی منظمی هم داشته باشید، با اینحال ماهیچه های شکم نتوانند فعالیت کنند.

دکتر گلینا می گوید وقتی گن لاغری می پوشید، ماهیچه های شک و پشت تان فعالیت کمتری دارند، چراکه دیگر از آنها کاری نمی کشید و بر آنها تکیه نمی کنید. بنابراین به مرور زمان ماهیچه هایتان ضعیف خواهد شد.

گن لاغری برای پشتیبانی است، نه برای عضلات. و اگر از عضلات کار نکشید تحلیل می روند.

 

 

 

 باریک شدنکمر : پوشیدن گن لاغری می تواند در تنفس اختلال ایجاد کند.

تنگی و استفاده ی مکرر از گن لاغری منجر به گرفتگی عضلات، ایجاد ناراحتی و سفت شدن بیش از حد می شود. این تنگی و سفتی که اطراف کمر را احاطه می کند می تواند در سلامت و ظاهر پوست بدن اختلال ایجاد کند.

کیفیت و عمق تنفس شما، مخصوصا اگر از گن لاغری استفاده می کنید، بسیار تحت تاثیر قرار می گیرد. بنابراین پوشیدن گن لاغری در تنفس نیز اختلال ایجاد می کند، چرا که ریه ها را تحت فشار قرار می دهد.

 
 باریک شدن کمر : اگر در سنین رشد هستید، از گن لاغری استفاده نکنید.

دکتر گالینا می گوید یکی از مسائل پیش رو این است که دختران جوان ممکن است به استفاده از گن های لاغری جذب شوند، مخصوصا به این دلیل که سلبریتی ها از آن استفاده می کنند.

اگر پوشیدن گن لاغری در دوران نوجوانی و پیش از تکامل کامل ماهیچه ها و بدن انجام بگیرد، می تواند خطرات مادام العمری برای افراد جوان بوجود بیاورد.

بنابراین توصیه اکید می شود تا پیش از رسیدن به بلوغ کامل، از گن های لاغری استفاده ننمایید.

 

 باریک شدن کمر : پوشیدن گن لاغری می تواند عوارض سلامتی دیگری هم داشته باشد.

پوشیدن کن لاغری به دلیل فشار زیادی که به اندام وارد می کند، می تواند خطرات سلامتی جدی داشته باشد؛ مانند عفونت های پوستی، مشکلات ریوی، مشکلات کلیوی و غیره. نیازی به ذکر این نکته نیست که پوشیدن گن لاغری در اکثر موارد بسیار دردناک است.

حتی تولیدکنندگان گن های لاغری توصیه می کنند که بدلیل خطراتی که وجود دارد، افراد تنها باید مدت کوتاهی از گن لاغری استفاده کنند.

 

 

 

باریک شدن کمر: کارشناسان پوشیدن گن لاغری را توصیه نمی کنند.

بطور کلی جامعه پزشکی پوشیدن گن های لاغری را توصیه نمی کند، چرا که گواه علمی مبنی بر کارا بودن و مزایای گن های لاغری وجود ندارد.

اگر قصد استفاده از گن لاغری دارید، حواستان باید جمع باشد، چون خطرات زیادی وجود دارد.

اگر به دنبال دستیابی به شادمانی دراز مدت هستید، استفاده از گن های لاغری را به شما پیشنهاد نمی کنیم. روش های بهتر و ایمن تر دیگری وجود دارد که می توانید در دراز مدت اندام خود را فرم دهید.

 

 

 

 باریک شدن کمر : استفاده از گن لاغری می تواند اعتیادآور باشد.

ظاهراً تنها مشکلات سلامتی در میان نیست، بلکه واقعاً می توان فهمید که شما معتاد به این می شوید که هرروز ببینید کمرتان باریک شده است.

برخی شواهد وجود دارد که استفاده از گن لاغری مخصوصاً برای افرادی که شخصیت وسواسی دارند، می تواند اعتیادآور باشد.

 

 بااین حال اگر هنوز می خواهید گن لاغری بپوشید...

  • تنها برای مدت کوتاهی گن لاغری را بپوشید.
  • همزمان با انجام تمرینات ورزشی گن لاغری نپوشید، زیرا در تنفس تداخل ایجاد می کند.
  • گن لاغری را بیش از حد سفت نکنید.
  • اگر در سن رشد هستید، هرگز هرگز گن لاغری نپوشید.
  • اگر فعالیت بدنی انجام می دهید که بدنتان را به تعریق می اندازد، مطمئن باشید که آبرسانی منظم به بدن انجام می دهید.
  • از گن لاغری به عنوان جایگزینی برای تغذیه ی سالم و ورزش استفاده نکنید.
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.