اقدام جدی اپل برای مقابله با نقض قوانین کارگری داخل شرکت های مونتاژ کالا

اپل یکی از بزرگ ترین باهم اتحاد کردن های تولیدکننده تلفن همراه است که در سراسر گیتی طرفدار دارد؛ بوسیله همین دلیل تو بعضی از مناطق گیتی شرکت های زیرمجموعه ای دارد که داخل آن ها وسیله های جدید مونتاژ می شود و افراد اضافی در این جا ها کار می کنند. مسئله مهم در این قسمت، سیاست هایی است که اپل برای کارکنان خود تو رویت گرفته است. البته این موارد عزب به کارکنان ختم نمی شود و برای کارفرماها بی آرامی صادق است. به تازگی اتفاقی در یکی از انبازی های اپل رخ داده که با واکنش زیاد اکید مسئولان اصلی آن روبه رو شده است.

اپل پس از اینکه خبردار شد شرکت مونتاژکننده  (Pegatron Corp) دارای تخلفات کاری در بخش کارگران محصل است، به شدت با این روانی اصابت کرد و همکاری خود با پگاترون را بوسیله حالت تعلیق درآورد. این شرکت مدت ها است که به سوءاستفاده از کارگران خود متهم می شود و آخر اپل غرض پژمرده است آن را از این خلاف ها پاک کند.

مقاله های مرتبط:اپل جریمه ۱۵ میلیارد دلاری اتحادیه اروپا را پرداخت کرداپل در نظارت خطوط تأمین قطعاتش درون چین نشانه ای از تخلف پیدا نکرد

غول فناوری کوپرتینویی اعلام کرد که چند هفته پیش باخبر شده است این تولیدکننده تایوانی مرتبه بندی کارگران محصل را دست کاری کرده و بوسیله بعضی از آن ها اذن داده است اضافه کار کننده کنند و شب کار باشند. همگی این اعمال به نعوظ واضح نقض ضابطه اقدام تأمین کننده اپل هستند و این شریک نمی تواند تا زمانی که آن ها را رفع نکرده است به فعالیت خود دنباله دهد. البته همگی چیز به این جا ختم نمی شود؛ در مقابل کارمندان این تولیدکننده تایوانی تلاش بسیاری کردند این تخلفات از چشم اپل پنهان بماند. این همکاری آمریکایی در بیانیه ای اعلام کرد شریک تجاری خویشتن را تحت نظارت استراحت داده است تا اقدامات اصلاحی مورد حاجت کامل شود.

می توان گفت پگاترون جزو پشیز انبازی هایی است که اپل به آن برای تولید کالاهایی مثل آیفون – که درخواست زیادی در بکلی جهان دارند – متکی می کند؛ همانند رقیب بزرگ پر حرارت پگاترون یعنی فاکسکان (Foxconn)، این شریک تایوانی اندکی جدایی ناپذیر از زنجیره تأمین جهانی اپل است که طی سال ها مورد انتقاد فعالان حقوق کارگران قرار محزون است.

باارزش ترین شریک شدن گیتی در میانه تولید چهار مدل جدید آیفون با پشتیبانی از 5G استراحت دارد و بوسیله همین دلیل با پگاترون برای ترقی ی مونتاژ آیفون داخل خارج از چین همکاری می درنگ. از آن جایی که تعلیق اجرا شده فقط تجارت های جدید را پوشش می دهد، بعید است تقلا های دیگر تولیدکننده تایوانی تحت تأثیر آن استراحت گیرند. ولی نباید این مسئله را فراموش کرد که رفتار اپل گشایشی برای شرکت رقیب پگاترون یعنی Luxshare Precision Industry Company است که درون آستانه تبدیل شدن بوسیله اولین شرکت مونتاژ آیفون قرار دارد. سهام تولیدکننده تایوانی سود خود را از دست داد و روز دوشنبه با کاهش ۲٫۱ درصدی روبه رو شد؛ این پیوستگی نمی نبوغ انتها دهش داشته باشد.

جف پو، تحلیلگر GF Securities، داخل یکی از متن های خود می گوید:تجارت فعلی آیفون و پگاترون نباید تحت تأثیر استراحت گیرد. بااین حال بوسیله احتمال متجاوز پگاترون سال آینده برخی سفارشات گوشی های متاخر اپل را به Luxshare تحویل خواهد رحم. حدس دارد Luxshare در سال ۲۰۲۱ به یک مونتاژگر متاخر آیفون تبدیل شود.در سال ۲۰۱۰ بعضی از کارگران فاکسکان به برهان فشار امر خودکشی کردند

پس از اینکه در سال ۲۰۱۰  به انگیزه سختی حکم در فاکسکان – مکانی که گجت های اپل در آن مخلوق می شد –  خودکشی هایی رخساره داد، اپل سال ها زمان صرف کرد تا تولیدکنندگانی که محاکمه های محیط کار را رعایت نمی کنند نمودار و این سیلان را اصلاح کند. بخشی بعد، اپل استانداردها را رقیق تر و سانسور صدها شرکتی که اجزای مایه های آن را تولید می کنند، آغاز کرد. اپل همچنین تولیدکنندگان را ترساندن کرد که اگر از قوانین پیروی نکنند به فراغت شغل خود را از دست خواهند رحم. اما گستردگی زنجیره ی تولیدکنندگان اپل این مسئله را سخت نم می درنگ. فاکسکان و Catcher از عموم شرکت های فناوری بودند که در گذشته به خاطر نوظهور گرفتن مقررات تک بازخواست فراغت گرفتند.

 سخنگوی پگاترون روز دوشنبه گفت:ما در حال ارتکاب اقدامات اصلاحی هستیم و اطمینان داریم به زودی آن را تکمیل خواهیم کرد.

اپل شواهدی از امر اجباری یا زیر سن قانونی تو پرونده پگاترون پیدا نکرده است؛ ولی متوجه شده که این تولیدکننده بعضی از اسناد را جعل کرده است تا تخلفات را پنهان کند. پگاترون مدیری که پهلو پروگرام کارگران دانشجویی نظارت می کرد، اخراج کرده است.

داخل بیانیه ای از اپل آمده است:پگاترون محصلان را در پروگرام ی خویشتن سهو طبقه بندی و مدارک را جعل می كرد تا نقض قوانین را پنهان كند. از قوانین نقض شده می نبوغ بوسیله اجازه دادن به محصلان برای شب کاری، اضافه كاری و حتی در بعضی موارد ارتکاب كارهای غیر مرتبط با رشته آن ها اشاره کرد. افرادی که در پگاترون مسئول این تخلفات بودند، بخاطر فرار از مکانیزم های بازرسی ما بسیار جدیت کردند.

پگاترون می گوید این تخلفات تو نمایندگی های شانگهای و كونشان درون شرق چین صورت گرفته است و حکم کردن محصلان تو شیفت شب یا دیگر موارد اعلام شده با قوانین و هنجار محلی تطبیق ندارد. این شركت نیز اعلام کرد بخاطر تقویت متد کاری «اقدامی سریع العمل» انجام شده است و بوسیله معیارهای تک کاربرد بخاطر تقویم مدیریت ارشد، پیروی از عادت اقدام را اضافه خواهد كرد.

درون بیانیه ای منتشرشده توسط این تولیدکننده متخلف آمده است:با کشف این فعالیت غیر اصولی، ما بلافاصله محصلان را از خطوط تولید خارج و با خریدار و کارشناسان شخص ثالث فرمان کردیم تا هماهنگی های لازم را بخاطر بازگشت آن ها بوسیله مسکن یا جا تحصیل با جبران خسارت مناسب درکنار همه پناه های لازم ارتکاب شود.

نظر شما کاربران زومیت درباره ی اقدام جدید اپل برای مقابله با الغا قوانین کارگری چیست؟بیشتر بخوانید:هر آن چه از مراسم One More Thing اپل صدای زیر مردانه داریمآستین مان: عکاسی با آیفون ۱۲ پرو داخل نور کم پیشرفتی چشمگیر استپوشش زنده زومیت از رویداد One More Thing اپل (امشب ساعت ۲۱:۳۰)مهاجرت اپل بوسیله پردازنده های ساخت خود؛ طلوعی دیگر برای مکسامسونگ بالاخره اپل را تو تولید گوشی تو کشور آمریکا پشت سر گذاشت