تمرین عکس «وحدت اسلامی» داخل اسلام آباد برگزار می شود

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان اتیکت و ارتباطات اسلامی، قاسم مرادی، حامی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد با بانو فوزیه سعید، مدیرکل شورای ملی هنرهای پاکستان (PNCA) دیدار و گرداگرد شالوده های انبازی دوجانبه و گسترش روابط فرهنگی و هنری بین دو قلمرو گفت وگو کرد.

تو این ملاقات که خرق عادت گل، مسئول بخش فیلم و سینمای شورای ملی هنرهای پاکستان و سید رمضان موسوی، مسئول روابط عمومی رایزنی فرهنگی کشورمان نیز پیشگاه داشتند، طرفین بر ضرورت گسترش شرکت های فرهنگی و هنری میان دو ناحیه ایران و پاکستان تأکید کردند.

مرادی تو سخنانی، ضمن تهنیت انتصاب خانم فوزیه سعادتمند از همدستی های شورای ملی هنرهای پاکستان با مشی فرهنگی کشورمان در برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی و هنری قدردانی کرد.

سرپرست مشورت فرهنگی کشورمان درون اسلام آباد پیاده شدن ضرورت استعمال از حجم های موجود دو ناحیه ایران و پاکستان در مرزوبوم فرهنگ و هنر تأکید کرد و پیشنهاد برگزاری مانور عکس با موضوع «وحدت اسلامی» با باهم اتحاد کردن شورای ملی هنرهای پاکستان، سفارت جمهوری اسلامی ایران و رایزنی فرهنگی ایران در ماه ربیع الاول و همزمان با ایام میلاد النبی(ص) را انصاف.

وی همچنین، با توضیح مراحل و نحوه مسابقه، اظهار امیدواری کرد که بعد از برگزاری این محک سراسری، با مشارکت PNCA بتوانیم داخل آینده نیز مسابقات فرهنگی و هنری برگزار کنیم.

برگزاری پیرامون آموزش فیلم سازی با دعوت از کارگردانان ایرانی

خانم فوزیه سعید در سخنانی، تقریر کرد: جمهوری اسلامی ایران و پاکستان دو کشور همسایه و مسلمان هستند. ما روابط  فرهنگی، هنری و تاریخی عمیقی با جمهوری اسلامی ایران داریم که باعث سرافرازی است.

مدیرکل شورای ملی هنرهای پاکستان ادامه داد: این شورا وابسته به وزارت میراث ملی شانس پاکستان همواره برای اتساع روابط فرهنگی و هنری با جمهوری اسلامی ایران تلاش می کند. ما داخل بنیان های مختلف فرهنگی و هنری به ویژه در بخش عرضه فیلم و آثار و صنایع دستی ایرانی درون این مجموعه آماده همکاری هستیم.

وی ضمن استقبال از پیشنهاد نماینده فرهنگی کشورمان مبنی به خشکی امدن برگزاری محک عکس، گفت: ما آمادگی داریم تا در این مسابقه مشارکت کنیم، زیرا تو گذشته نیز چند مسابقه فرهنگی ـ هنری برگزار کردیم.

خانم فوزیه سعید تو ادامه، آمادگی خویشتن را برای برگزاری هفته فیلم جمهوری اسلامی ایران همچنین اعلام کرد و گفت: متقاضی کسب تجربه از سینماگران و کارگردانان ایرانی هستیم و سرود داریم پیرامون آموزش فیلم سازی با دعوت از خانم نرگس آبیار یا مجید مجیدی، از فیلم سازان برجسته، هنرآموزان ما بتوانند از تجربیات آنان استفاده کنند.

انتهای پیام