تغییر در حوزه هنری از استان ها آغاز شد

بوسیله گزارش ایسنا،  محمدمهدی دادمان ـ رئیس حوزه هنری ـ در مراسم تکریم مدیر بی مو سابق و اطلاع معاون راهبری امور استان های حوزه هنری که روز یکشنبه (۳۰ شهریورماه) برگزار شد، داخل سخنانی با تاکید بر اینکه «تصدی اصلی مرزوبوم در امور استان ها کاهش عهده دار گری و تمرکز به خشکی امدن راهبری مراکز استانی است»، خاطرنشان کرد: ماموریت اصلی حوزه هنری شکل دادن یک بستر عقلانی برای نمو هنر انقلاب اسلامی است؛ و قوام هنر تیمار موقوف به عنصر انسانی آن است که این موضوع بزرگی مراکز استان ها را نشان می دهد. 

محسن مومنی شریف، رئیس سابق حوزه هنری همچنین  داخل سخنانی اعتراف کرد: مراکز استانی ما با مشکلات خاصی درگیر هستند که تخصیص در بافت فرهنگی و جغرافیایی خودشان است. مثلا ممکن است گله هایی از یک اتفاق خواه یک نیرو از سوی کسانی از مسئولان استان بشود اما وقتی ما بازرس های ویژه را بخاطر بررسی موضوع گسیل می کردیم دانا می شدیم که این موضوع لب در اختلافات عشیره ای، سیاسی و … دارد که منحصر به آن استان و منطقه است. استان ها عموما در ستاد مرکزی دیده نمی شوند و این باعث می شود که قضاوت های غیرمنصفانه ای درباره ایشان بشود.

همچنین مصلحی، مدیرکل سابق امور استان های حوزه هنری نیز در سخنانی اظهار کرد: درون این مدت تلاش کردیم کارهای قابل دفاعی انجام بدهیم و کارهای بسیاری اندوه باقی باقی مانده که ان شاءالله دوستان آن را ادامه خواهند عدل. اما من با کمال مباهات دوست دارم همکاری ام را با مرزوبوم هنری ادامه دهم .

همچنین حبیب احمدزاده، نویسنده مملکت دفاع مهذب از دیگر سخنرانان این مراسم وجود. 

در پایان این مراسم از خدمات مصلحی (مدیرکل سابق امور استان ها) تو اطراف ۱۵ ساله سرنوشت و میثم مرادی بوسیله عنوان معاون راهبری امور استان های مرزوبوم هنری شناسایی شد. مرادی سابقه مدیریت حوزه هنری در استانهای خراسان شمالی و خراسان رضوی را در ترازنامه دارد.

انتهای پیام