پتنت متاخر اپل برای اپل پنسل شامل دوربین، میکروفون، حسگر بیومتریک و ژست های کنترلی است

پتنتی که اپل در سازمان ثبت ابتکار و علائم تجاری ایالات متحده تقاضای ثبت آن را دارد، شاید تصویر پدیدار تری در رابطه با خواست کاربران از خامه اپل (Apple Pencil) در آینده ی نزدیک مجهز کند. نام پتنت درخواستی، «ورودی مبتنی بر لمس برای قلم استایلوس» است و تشریح می دهد که چگونه می توان حسگر لمسی خیر چندان پیشرفته ای را داخل در خامه استایلوس با استعداد ستاندن ورودی لمسی تعبیه کرد. این حسگر فراغت است در کمی از خامه تعبیه شود که کاربر بوسیله صورت عادی آن را لمس می بطی ء.

تو سند مربوط به این پتنت، اپل می گوید کاربر می تواند حسگر لمسی را بخاطر تشخیص ضربه، دو ضربه پشت سرهم، سه ضربه پشت سرهم یا ژست های دیگر ضربه ای بوسیله امر گیرد. بوسیله عنوان شهید هنگامی که کاربر انگشتش را روی تنه ی قلم استایلوس می گذارد، این دستگاه می تواند ظرفیت خازنی القاشده داخل حسگر لمسی را تشخیص دهد. در کود ی بعد، کاربر متعاقبا می تواند انگشتش را بردارد و قلم استایلوس این استعداد را خواهد داشت تغییر در حجم خازنی القاشده در حسگر لمسی را مکرر نمره دهد.

مقاله های مرتبط:احتمال حیات نبوغ تغییر ابعاد و شکل در نسل بعدی خامه اپلاپل پنسل 2 اقتدار معارفه ژست های حرکتی را دارد

این مسئله تا چند لمس دیگر می تواند ادامه یابد. درواقع، خامه استایلوس ترادف ورودی ها را در بازه ی زمانی صریح بوسیله عنوان ژست مربوط به ضربات کاربر تعبیر می کند. یک یا چند ضربه روی خامه به عنوان ورودی های کاربر برای تغییر یک ویژگی خاص قرین رنگ، اندازه، ضخامت، جاه خامه در خروجی روی دستگاه خارجی (تبلت یا لپ تاپ لمسی) تعبیر می شود یا درون مثالی دیگر، یک یا چند ضربه روی قلم می تواند به نشانی ورودی های کاربر برای خلق اعمالی روی دستگاه خارجی، همچون ارتکاب کپی، جای گذاری، باطل تغییرات (undo) و بازگرداندن تغییرات (redo) محسوب شود.

قلم استایلوس تک بحث می تواند از یک حسگر خازنی بخاطر محافظت درون مقابل ضربات ناخواسته استفاده درنگ و نیز ژست های متحرک را نمره دهد. این ژست های سریع الحرکه به لول انگشت کاربر درون اطراف خامه یا حرکت محفظه ی قلم اشاره دارد. همچنین اپل خواسته در این پتنت تمامی موارد ممکنی را پوشش دهد که در یک قلم استایلوس متناسب استفاده هستند. ازاین رو هرچه را که بوسیله فکرش رسیده، درون درخواست مربوطه درج کرده است. از جمله ی موارد ذکرشده در پتنت کوپرتینونشین ها، دارا بودن یک خواه چند پردازنده، یک حافظه، یک منبع تغذیه، یک یا چند حسگر، یک یا چند واسطه ی ارتباطی، یک یا چند رابط داده، یک یا چند رابط برق، یک یا چند دستگاه ورودی و خروجی، اسپیکر، وسیله ورودی دوّار، میکروفون، دکمه ی خاموش و روشن، دکمه ی حالت بی صدا، حسگر بیومتریک، دوربین ترک پد احساساتی به لمس خواه فشار و مواردی این چنینی است.

ممکن است اپل پنسل آینده، برای تأیید مفروضات مربوط به سرویس اپل پی (Apple Pay)، خرید داخل اپلکیشن اپ استور یا به انگیزه باز کردن نرم وسایل های بانکی خواه مالی خاصی در لمحه استفاده از لوازم جانبی، مجهز بوسیله نوعی حسگر اثرانگشت شود. سوالی که مطرح می شود این است که آیا پس از شایعات نادرست منتشرشده، درخواست یادشده بخاطر پتنت اپل تو نهایت منجر به تعبیه ی قلم اپل داخل گوشی آیفون خواهد شد؟ اکنون زمان آن فرا رسیده است تا اپل در نسخه هایی از گوشی آیفون که امید می رود تو سال ۲۰۲۰ میلادی شناساندن شوند، پشتیبانی از قلم اپل پنسل را افزودن یواش. لازم است تا یادآوری شود در ماه اوت سال گذشته، شرکت تولیدکننده ی کیس، Olixar، تصاویری را از قاب آیفون ۱۱ منتشر کرد که دارای نگرش مخصوص قرارگیری قلم اپل بودند. با این حال، اپل قلمی را بخاطر مدل های آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو معرفی کردن نکرد.

داخل کشش سال ها اپل پتنت های مختلفی برای محدودیت های اپل پنسل ثبت کرده است. موردی که اپل در سال ۲۰۱۸ به ثبت رسانده، استفاده از امواج فراصوت برای بهبود مداقه خامه است. پتنت دیگری که پیش تر در سال ۲۰۱۵ میلادی به ثبت رسیده، بهره گیری از فناوری بازخورد هپتیک برای شبیه سازی حس نوشتن روی کاغذ است. در همان بازه ی زمانی، اپل پتنت دیگری را برای ثبت تصاویر و ویدئوها با استفاده از حسگر تصویر تعبیه شده داخل نوک خامه اپل ثبت کرده است.

چنانچه اپل سرانجام تبدیل باور دهد و اپل پنسل را بخاطر آیفون نیز تولید کند، تخیل غالب کنار این است دشت یادشده عزب سازگار با میزان های پرو بوده و احتمالا عزب به  عارض لوازم جانبی جداگانه و با هزینه ای مجزا در دسترس خواهد بود.بیشتر بخوانید:بوئینگ احتمالا هواپیمای ۷۴۷ جامبو جت را از خط تولید خارج می کندسنهایزر کمک مالی ۲ میلیون دلاری ستاندن کرداحتمال تعلیق فعالیت های هواوی در بریتانیا در حوزه ی تجهیزات 5G جیره گرفتچرا هند اپلیکیشن ها و فناوری های چینی را تحریم می کند؟ابتکار لالیگا برای پخش تلویزیونی مسابقات؛ هواداران گرافیکی و صدای تشویق دیجیتالی از سکوهای مجازی