iFixit ازطریق تلالو ایکس مجیک کیبورد آیپد پرو 2020 را وارسی کرد

iFixitSGHAROOOONSGHAROOOON مؤسسه ی شناخته شده ای است که همواره جدیدترین محصولات الکترونیکی را کالبدشکافی می کند تا با قطعات تویی آن ها آشنا شویم. این مؤسسه به دلیل وضع قوانین بور گذاری اجتماعی در معلول دنیاگیری ویروس کرونا تاکنون نتوانسته است بوسیله شکل سنتی ورقه کلید ویژه ی تبلت آیپد پرو ۲۰۲۰ اپل، یعنی مجیک کیبورد (Magic Keyboard) را کالبدشکافی کند. بااین حال، iFixit بوسیله تری بخاطر ادراک ساز و فقره مجیک کیبورد در شریک با انبازی کریتیوالکترون (Creative Electron) ازپرتو ایکس استفاده کرده است. 

صفحه کلید مجیک کیبورد برای مدل ۱۱ اینچ آیپد پرو ۲۹۹ دلار و برای نمونه ۱۲/۹ اینچ۳۴۹ دلار مقدار دارد؛ بنابراین از آن به عنوان صفحه کلیدی گران ارزش و پریمیوم یاد می شود. این ورق مفتاح بوسیله منظور ارائه ی توان های متنوع، ساز و کارگر پیچیده دارد و قطعات مختلفی درون آن استفاده شده است. پرتوهای ایکس تأیید می کنند مجیک کیبورد تبلت آیپد پرو همچون صفحه کلید تمامی مک بوک های سلسله متاخر اپل از مکانیسم سوئیچ قیچی استفاده می کند.

ناگفته نماند صفحه کلید مک بوک های پیشین و البته ورقه کلید Smart Keyboard آیپدها بوسیله  مکانیسم پروانه ای مجهز بودند که از آن استقبال خاصی نشد. احصائیه درخورتوجهی از کاربران بوسیله تامل استفاده از صفحه مفتاح پروانه ا ی، انگشت انتقاد را به سمت اپل آماج خمود بودند. اپل در چند نسل از محصولاتش داخل سال های اخیر سعی کرد مکانیسم پروانه ای را گشایش بخشد؛ ولی انتقادهای کاربران کارساز شد و اپل ورقه کلید پروانه ای را برای همیشه بر گذاشت. 

iFixit از مکانیسم سوئیچ قیچی به نشانی میسر ترین مکانیسم به کاررفته داخل مجیک کیبورد آیپد پرو یاد می یواش. این مؤسسه نیز مکانیسم سوئیچ قیچی را مبصر ترین بهبود مجیک کیبورد درمقایسه با اسمارت کیبورد به شمار می آورد. درون جزء زیرین ورقه مفتاح مجیک کیبورد، شاهد صفحاتی فلزی هستیم که احتمالا بوسیله نیت جلوگیری از خم شدن استعمال می شود. 

تصویر بالا که به کمک پرتو ایکس تهیه شده است، به عطا مکانیسم سوئیچ قیچی را در مجیک کیبورد علامت می دهد. درون این تصویر نیز طراحی منحصربه فرد ترک پد به چشم می خورد

(بخاطر مشاهده ی تصویر بالا داخل ابعاد حقیقی روی آن کلیک کنید)

مجیک کیبورد آیپد پرو همچنین به زین پد حاضر شده است؛ اپل در جدیدترین نسخه ی سیستم عامل iPadOS نشانگر ماوس را اضافه کرد تا تجربه ی کاربری آیپد را بهبود بخشد. اپل با بهره گیری از دانش متخصصانش توانسته است نشانگر ماوس را در آیپد تا اندازه زیادی بازآفرینی کند. ترک پد به کاررفته تو مجیک کیبورد با ترک پد مک بوک های جدید تباین دارد. ظاهرا در بخش زیرین ترک پد چندین دکمه به اراده ثبت ضربان انگشت کاربر صبر پژمرده اند. در بخش زیرین ترک پد مک بوک ها هیچگاه کلیدی وجود ندارد و به جای آن، تماشایی استفاده از فناوری هپتیک فیدبک هستیم.

iFixit هنوز نتوانسته مجیک کیبورد را کالبدشکافی کند؛ بنابراین فعلا نمی تواند درمورد عملکرد دقیق آن دید دهد. بااین حال، این مؤسسه می گوید چندین حدس و گمان درباره ی آثار مثبت مجیک کیبورد روی تجربه ی تایپ کاربران دارد.مقاله ی مرتبط:آیپد پرو 2020 اپل با پردازنده A12Z و کیبورد مجهز به زین پد معرفی شد

مجیک کیبورد همچنین به چند لولا مهیا شده است که طراحی خاصی دارند و بوسیله لطف آن ها زاویه ی دید مفت رطوبت از آیپد ارائه می شود. نیز مجیک کیبورد بوسیله تعداد درخورتوجهی آهن ربای کوچک مجهز شده است تا بتواند آیپد پرو را محکم نگه دارد. ناگفته نماند درکنار دوربین نیز، چند آهن ربا دیده می شوند.

بخاطر فهمیدن سازوکار کامل ورقه کلید منحصربه بی مانند آیپد پرو ۲۰۲۰ باید منتظر باشیم تا iFixit آن را کالبدشکافی بطی ء. این مؤسسه پیش تر اعلام کرد کالبدشکافی ورق کلید Smart Keyboard زیاد مشکل  است؛ ازاین رو انتظار داریم مشکلات پیشین هنگام کالبدشکافی مجیک کیبورد نیز ظاهر شوند.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره ی مجیک کیبورد چیست؟بیشتر بخوانید:شارژر 120 وات شیائومی احتمالا زودتر از حد خواست نمایش می شوداینستاگرام و فیسبوک با بنرهای تبلیغی، مصرف از ماسک را بوسیله کاربران خود یادآوری می کنندآپدیت اندروید ۱۰ برای گلکسی Tab A A.10 1 و A Tab.A 8 0 سامسونگ منتشر شداینتل مجبور به توقف ابتیاع تجهیزات و پردازنده به انبازی چینی Inspur شدکمیسیون FCC رسما هواوی و ZTE را تهدیدی برای زنهار ملی ایالات متحده