پتنت منتسب به داک خنک کننده مایکروسافت منتشر شد

پتنتی از مایکروسافت منتشر شده است که یک داک خنک کننده را برای رایانه ها نشان می دهد. داخل این پتنت شاهد داکی هستیم که به یک یا چند فن بوسیله همراه یک هیت سینک فراهم شده است تا بتواند دستگاه ها را خنک نگه دارد. به دید می رسد مایکروسافت ابتدا داخل ۱۷ جولای ۲۰۱۹ (۲۶ نشانه ۱۳۹۸) پتنت موردبحث را ثبت و بعد درون کتاب ۱۲ مه ۲۰۲۰ (۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹) آن را منتشر کرده است. نخستین مرحله رسانه ی ویندوزیونایتدمتوجه ثبت شدن این پتنت از سوی مایکروسافت شد.

فلسفه ی اصلی پشت این داک تا اندازه زیادی ساده و سرراست است. دستگاهی بسان یک سرفیس دو داخل یک به چند آهنربا حاضر خواهد شد تا ازطریق آن ها بتواند به داک بچسبد. سپس گرمای ناشی از فعالیت قطعات دستگاه ازطریق هیت سینکی که خویشتن توسط یک خواه چند لم خنک می شود، پراکنده خواهد شد. خلال چند سال اخیر دستگاه ها هموار باریک تر و قدرتمندتر شده اند، با این حال هنوز هم با مشکلاتی در زمینه ی گرم شدن مواجه هستند، این مشکلات به خصوص درون وسیله هایی که فرم فاکتوری کوچک دارند دیده می شوند. داک خنک کننده می تواند بوسیله پایین آوردن دمای وسیله و عملکرد سریع تر آن معاون کند.

در توضیحات مربوط به پتنت جدید مایکروسافت می خوانیم:پتنتی که درون این مکان توصیف شده متشکل از لوازم، سیستم ها و متد هایی به منظور گشایش روند پراکنده سازی گرمای ناشی از فعالیت دستگاه های الکترونیکی است. بهبود این قضیه مقدور است ازطریق نوعی داک حرارتی عرضه شود که خویشتن از یک مایه خنک کننده ی کوشا (همانند خنک کننده ی پلتیر یا پمپ حرارتی ترموالکتریک) تشکیل شده است. این پمپ حرارتی ترموالکتریک از سمتِ داغش به صورت مستقیم به یک هیت سینک متصل می شود. آهنرباهایی که روی کمی ویژه از دستگاه رایانشی (نظیر قسمت پشتی آن) جای گرفته اند باعث اتصال وسیله به داک و یخ شدن آن می شوند. داک حرارتی باعث می شود پنل پشتی دستگاه ازلحاظ فیزیکی در ربط با پمپ حرارتی ترموالکتریک باشد. داک حرارتی موردبحث همچنین شامل یک یا چند تدبیر است که تو ادامه هیت سینک جای گرفته اند تا بتوانند خویشتن هیت سینک را خنک نگه دارند. به همین دلیل است که پمپ حرارتی ترموالکتریک از سمتِ داغش بوسیله یک هیت سینک هموار می شود.

در نظر داشته باشید که ثبت شدن پتنت لزوما بوسیله انتزاعی ساخت محصول حلق و احتمال دارد هیچ گاه شاهد عرضه ی داک خنک کننده ی مایکروسافت بوسیله بازار نباشیم. مایکروسافت و دیگر شرکت ها در بازه های زمانی متنوع گوناگون پتنت ها را به ثبت می رسانند که شمار درخورتوجهی از آن ها هیچگاه گاه به جنین ی تولید نمی رسند. 

دیدگاه شما کاربران زومیت در رابطه با داک خنک کنند ه ی مایکروسافت چیست؟بیشتر بخوانید:پخش حی رونمایی آنلاین از جدیدترین محصولات هوآوی در ایران [شروع شد]چین برای تکمیل سامانه ناوبری بومی خود، آخرین ماهواره بیدو را به فضا پرتاب کرداپل عاقبت خط مشی یکجانبه گرایانه اپ استور را تغییر می دهدراهنمای تکثیر کردن ویجت در iOS 14خداحافظی اپل با جهیز عامل خاطره انگیز Mac OS X و آغاز دورانی جدید با Big Sur