ناگفته های سودجویانه ترین کنسرت عهد کرونا/آدم مشتاق توییت جدید وزیر ارتباطات

این پرسش مطرحِ ساعت های گذشته از کنسرت آنلاین محظوظ شجریان است که بوسیله قیافه پولی، با سرمایه گذاری مالی یک اپراتور تلفن همراه (ایرانسل) و مشارکت بنیاد رودکی، نهایتا بوسیله شکست در اجرا انجامید.

در روزگاری که در خبرها می خوانیم «لیدی گاگا» با همکاری دیگر هنرمندان، بسیار از صد میلیون دلار بوسیله سازمان بهداشت جهانی بخاطر مقابله با ویروس کرونا یاری رساندند، درون روزگاری که ایرانیان بسیاری کنسرت آنلاین رایگان «بوچلی» را با وجود فیلتر بودن یوتیوب داخل ایران، سیاحت کردند، در روزگاری که در همین ایران و از جمله در همین سالن وحدت که محل کنسرت مورد بحث غصه بوده است، به قیافه رایگان هنرشان را به مردم عرضه کردند که به آنان در گذران دوران ابکی کرونایی یاری رسانده باشند، اضلاع چندگانه منتفع از کنسرت پولی تک بحث، درنهایت شرمنده «مردم» شدند.

چند روزی بود که معارفه اجرای آنلاین کامیاب شجریان نُقل مجالس شده بود و افراد زیادی در فضای مجازی نقشی درون خبررسانی این ادا انجام کردند. اسپانسر این کنسرت «ایرانسل» وجود و قرار شد که عمل با وحدت ارکستر مجلسی بوسیله رهبری بردیا کیارس، یکشنبه چهارم خردادماه، همزمان با مهمانی سعادتمند فطر در تالار پیوند ماخذ رودکی از زیرمجموعه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شود و مخاطبان کنسرت را درون اپلیکیشنی به نام «لنز»، با ادعای تلویزیون تعاملی، مشاهده کنند.

بوسیله گزارش ایسنا، در ابتدا تبلیغات گسترده ای برای این اجرا صورت گرفت، ولی تو بین متن خبرها دیده می شد که مشترکان این اپراتور تلفن همراه (در صورت فروش سیم کارت داخل گذشته خواه برای این مشیت)، عاری نیاز بوسیله تدارک اشتراک و کاربران غیرایرانسلی با تهیه بلیط ۱۰هزار تومانی (که با مالیات بیش از ۱۱هزار تومان بود)، می توانند عمل را تماشا کنند.

پرداخت خرج برای این انجام تا حدودی عجیب جلوه کرد و محل بحث شد؛ مخصوصا که دو ضلع درگیر با این موضوع پیش مرطوب مدعی برگزاری کنسرت خیابانی رایگان برای مردم بودند. اما به هر حال، شرایط از عزم اضلاع برگزارکننده این کنسرت داخل زمینه ورود بوسیله تصرف و کارهای جدید پساکرونایی و نیز ساختن رقابت و شکستن تخصیص تلویزیون رسمی کشور حکایت داشت، که البته بوسیله انقراض دست کمتر مقطعی انجامید.

به هر حال، پس از تمرینات شجریان بوسیله همراهی ارکستر مجلسی، شب برگزاری کنسرت تو تالار تهی تالار وحدت فرارسید.

داخل این ثانیه شاید اغوا جاه طلبانه راه اندازی تلویزیون سودآورانه تعاملی غصه بود که منجر شد به ودیعه شدن درهای مهمترین و معتبرترین تالار هنری ملک پهلو روی رسانه ها و خبرنگاران فعال فرهنگی هنری بسته شود. با این اقدام، اعمال نظر صاحب تنخواه و پول، درواقع امکان وجود گزینه های جایگزین را در صورت به وجود آمدن مشکل در پخش، برای بانیان و مشارکت کنندگان در اجرای این کنسرت سلب کرد.

البته به نظر به خشکی امدن زمینه ویدیوهایی که از رله ویژه وقت این انجام منتشر شد، روستا ها نفر در سالن برای اجرایی که قرار حیات تماشاچی نداشته باشد، حضور داشتند.

با این همه این ایفا برگزار شد، ولی ماجرا به همین جا ختم نشد و صدای مردم از مشکلاتی که برای دیدن ارتکاب داشتند، به شکل بی سابقه ای درآمد تا حدی که هشتگ # همایون_شجریان در شبکه های رمزی ترند شد تا مشخص شود ارتش عظیمی از مردم تا اینکه با حیات مغازه گردی کردن حق عضویت، به دلیل مشکلات متخصص خارج از عزیمت و نقش آنان، نتوانسته بودند کنسرت را سیاحت کنند.

وافر ها از همایون شجریان برای انتخاب اسپانسری که ظاهرا توانایی دایره این طور رویدادی را نداشت، گله کردند و فدایی اندوه معتقد بودند که ای کاش کامیاب شجریان همچنین قرین کیهان کلهر از لایو اینستاگرام خواه یوتیوب بخاطر اجرای خود مصرف می کرد. البته خیلی ها همچنین از اپراتور تلفن همراه شکایت داشتند و نوشته بودند که وقتی زیرساخت و توانایی کافی بخاطر چنین کاری وجود نداشته، نباید وجهه شجریان را خراب می کردند.

متن های منتشرشده تو فضای رمزی درباره این موضوع آن ناموس زیاد حیات که به تنوع آن ها نمی توان پرداخت؛ فقط بخاطر نمونه به تاثیر الهام پاوه نژاد ـ ستاره ـ رمز می کنیم که با پراکندن تصویری از آن چه بوسیله جای تماشای کنسرت، تو تلفن همراهش به او عرضه شده بود، نوشته حیات: آن اعتبار عصبی شدم و بال نهنگ زدم که گفتن ندارد! … این بخاطر تلویزیون اینترنتی که تا قبل این نمی شناختم و با نام بزرگان اسمش را شنیدیم، یک فاجعه است! وقتی اقتدار پوشش فنی ندارید محبور نیستید انجامش دهید! خوب می دانید چه درآمدی با این فقره تصرف کردید. خود من برای تعداد اضافی لینک دانلود اپلیکیشن فرستادم ولی ….

او افزوده بود: من خیال می کنم به برهان ضعف تکنیک و لم آوری که صدای همایون را درون روستا خودم و چند نگرش آن ورتر نتوانستم بشنوم اما صوت و تصویر آندرآ بوچلی را از یک قاره و ده دیگر با فیلتر شکن بوسیله بهینه کیفیت تونستم ببینم!

همچنین افراد یدکی در توییتر به این قضیه نفوذ کردن علامت دادند که به عنوان شهید یکی از آن ها پیش روی کرده بود: همایون شجریان و گروهش تفکر می کنن ما داریم اونا رو می بینیم، خبر ندارن زل زدیم به پیغام: «دسترسی شما منقضی شده است»… خوب ملت را قانون کار گذاشتید.

مردم داخل شوق توییت جدید وزیر ارتباطات و فناوری مفروضات

در کنار همه جنبه های تجربه خاله یادشده که به مصداق باطل سازی تصمیم به نظر می رسد به جای ساختن احساس خوب، درک ناروایی را برای انسان علاقه مند بوسیله ارمغان آورد، حقوق مادی تضییع شده از آنان است.

تصور کنید انسان برای یک کنسرت بلیت تهیه کرده باشند و در هنگام حضور در سالن متوجه شوند که بوسیله دلیلی، بخاطر نمونه، اکید برق، کنسرت برگزار نخواهد شد. طبعا اولین نکته ای که بوسیله ذهن متبادر می شود این است که برگزارکنندگان مشت کمتر موظفند خرج بلیت های خریداری شده را بوسیله مردم بازگردانند.

درون تک اخیر، این حداقل توقع انسان می تواند باشد که پول کسرشده از حساب شان، برای استفاده از خدماتی که محقق نشد، به حساب شان بازگردد.

فدایی کاربران حزن به این نکته رمز کرده اند که منتظرند وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این زمینه غم توییتی مبنی به خشکی امدن جبر اپراتور تلفن همراه در راستای توجه نظری به راست الناس منتشر نرم.

انتهای پیام