آرزویی که کفش ها برآورده اش می کنند

در آماری که اداره طاس ارسی های وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از ملکی های کوشا شده یا داخل دست گونه اندازی داخل سراسر کشور در وارستگی روزنامه نگار ایسنا قرار داده، از تعداد ۲۵ موزه، ۱۵ ارسی خصوصی توسط بسرنوشت شوم دچار کردن خصوصی، ۹ ارسی توسط بخش های غیر وابسته به وازتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و دو ملکی وابسته به این وزارتخانه اعلام شده اند.

این کفش ها در ۹ استان ِ تهران، اصفهان، خراسان رضوی، خوزستان، قزوین، آذربایجان شرقی، اردبیل، همدان و یزد متنوع این طور معرفی شده اند؛

خانه ارسی «انتظامی» که اسباب انحصاری حیثیت الله انتظامی را به نمایش گذاشته است، ملکی «خواب پارک» با موضوعیت “علوم”، موزه «شهاب سنگ های ایران» که گفته می شود جوان ترین و قدیمی ترین شهاب حجر شناسایی شده در ایران را در این ارسی نمایش داده است، موزه «توتون» که اسناد و مدارک مربوط بوسیله کارخانه تنباکو تو سرزمین را در خود دارد، کافه – موزه «لقانطه» با موضوعیت تاریخی و موزه مجازی «هنر کودکـ» با موضوعیت هنر کودکان که درون تهران متد اندازی شده اند.

کفش «عصار خانه شاهی» که ادوات چربی کشی را عرضه می دهد، موزه «نجوم و سنجش»ِ کاشان که ابزار نجوم و اندازه گیری درون آن به ارائه درآمده و  کفش «هنرهای لطیف»  که هنرهای سنتی و صنایع دستی اصفهان را در معرض نظر فراغت داده و کفش «عروسک های محلی» بادرود که عروسک های محلی این منطقه از استان اصفهان را نمایش داده است.

موزه «تاریخ طبیعی»، موزه «مجسمه آقای ازی محمدی» و ملکی «ملت» که اشیای اهدایی دکتر صالحی را در استان قزوین به نمایش درآورده است.

موزه «بنزین ساختمان» و کفش «کارآموزان» آبادان که هر دو کفش در شهرستان آبادان در استان خوزستان، مستندات صنعت نفت را نمایش می دهند.

موزه «مازاری» تو تربت حیدریه و مسکن موزه «قرآیی» در رشتخوار درون خراسان رضوی که هر دو کاربری آدم شناسی دارند.

موزه تخصصی «کبریت» از آذربایجان شرقی، موزه «عکس و سینما» درون شهرستان مشکین روستا استان اردبیل، ملکی «کتاب» بطرف خانه بهاباد استان یزد و قنات موزه «قاسم آباد» که تمدن کاریزی را داخل همدان نشان می دهند، نیز از موزه های گونه اندازی شده در کشش سال ۹۸ هستند.

همچنین چهار موزه «پرشین کتف» درون تهران که قصد دارد تاریخ و نژاد گربه ایرانی را بررسی کند، موزه «چاپ و نشر، تعلیم و تربیت» تو شهرستان تبریز استان آذربایجان غربی که قصد دارد تاریخ صنعتی چاپ را بررسی یواش و دو موزه «هنر» و «ژازه تباتبایی» که توسط یک مالک در تهران در دست اسلوب اندازی هستند.

انتهای پیام