تشریفات گرامیداشت هفته دفاع مقدس در وزارت ارشاد برگزار شد

به گزارش ایسنا، تشریفات گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور جمعی از قوم شهدا و ایثارگران در وزارت نزاکت و ارشاد اسلامی برگزار شد. تو این مراسم مالک عباس صالحی در سخنانی اعتراف کرد: هشت سال دفاع مهذب برای ایران و نظام قیام اسلامی مانند معدن پرذخیره ای است که هر رد ای که از آن برداشت می شود رگه دیگر واضح خواهد شد. ما همچنان می توانیم از این معدن برداشت کنیم و داخل راستای رشد و  پیشرفت ایران اسلامی و انقلاب اسلامی شلنگ برداریم.

وی افزود: این اتفاق ناچیز متشابه و حتی نزدیک به بی مثل بوده است بحران متجاوز از ۲۸۰۰ روز بوسیله کشش انجامید. دفاع مهذب چنان گستره ای دارد که برای  شکوفایی کشورمان می توانیم از آموزه ها و کارمایه هایش استعمال کنیم. عرصه دفاع مقدس و مجادله تحمیلی با مقاوت، عزت و مظلومیت همراه بود.  ما توانستیم در شرایط سختی گام به گام پیش رویم. حالا که موضوع حمله پهپادی در کشور عربستان مطرح است باید بگویم که ۵۵۵ حمله موشکی درون هشت سال دفاع مهذب بوسیله ایران شد اما جریانی که حالا در راستای کنف از عربستان به رویه محذوف  است اصلا در موضوع حمله موشکی به ایران در آن زمان دم نزد.  

وزیر اتیکت و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: بسیار از ۱۶ هزار نفر از مردم کشورمان در طول بحران بر اثر بمباران عراق به شهادت رسیدند. ۱۰ هزاره شهید همچنین بوسیله بمباران شیمیایی اختصاص دارد و ۱۳۰ هزاره جانباز شیمیایی داریم که اینها مظلومیت های عمده دفاع مقدس بوسیله شمار می آیند که در آن زمان مسئله استکبار و جریان ارتجاع منطقه ای بر ما تحمیل کرد اما آدم ما از احترام خود حفاظت کردند.

صالحی  با اشاره به بیانیه گام دوم قیام اسلامی تو سخنانی یادآور شد: می توانیم از گرداگرد دفاع مقدس همچنان در برهه های متنوع تحصیل های خاصی بگیریم. این هشت سال برای ما یک امتحان عینی است با نگاه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دانا می شویم که هسته مرکزی این منشور جوانان هستند. مقام معظم رهبری تعریف و تفسیری از جوانان دارند که می توانیم آنها را درون فضای دفاع مقدس بازآفرینی و روایت کنیم.

وی با نمایش آمار  سنی شهدای دفاع مقدس توضیح قسط: ما ۶۵ هزار مثال در بازه سنی ۱۵ تا ۱۹ سال، ۸۷ هزاره مثال تو دامنه ۲۰ تا ۲۳ سال و ۲۲ هزار و ۷۰۰ مثال داخل بازه زمانی ۲۴ تا ۲۹ سال داریم. در آن زمان جمعیت ایران بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون نفر بود. حدودا ۵۵۵ هزار دانش آموز به جبهه رفتند که نزدیک ۳۶ هزار از آنها به شهادت رسیدند. این آمارها علامت می دهند که می توانیم با رجوع به دفاع مقدس یک پویش جوانانه در مقابل  درنده خویی دشمنان  ایجاد کنیم. قدری از فعالیت های جوانان ما درون دوره دفاع مقدس به حوزه نظامی ارتباط دارد چرا که جوانان در همه ابعاد علمی، فرهنگی و دیپلماتیک حضور داشته اند. بی توکل بوسیله جوانان کشور نیستیم.

صالحی خاطرنشان کرد: جنگی که دشمنان به ما تحمیل کردند در یک قالب برازنده توجه بوده است. این که توانستیم دندان طمع بی حد از دشمنان را از ایران و قیام بکشیم. دشمنان در حوالی های متنوع خواب هایی برای ما دیده بودند ولی غنای پایداری هشت ساله عایق آن شد که خواب هایشان تعبیر شود. ما از ادبیات دفاع مقدس می توانیم امتحان های بسیاری بگیریم و بی وسواس حضور جوانان در نظریه کردن بیانیه دامنه دوم قیام اسلامی برای ما مهم است. مقام معظم رهبری در سطرهایی از این بیانیه به چند انفراد جوانان اشاره  دارند همچون، هوشیار، با همت، پشتکار، سرعت عمل، نگاه و روحیه انقلابی و تسلیم ناپذیری. اینها از جمله شاخصه ها و فردی های جوانان ما به شمار می آیند بنابراین ما باید به جوانان توکل کنیم و از دغدغه های که می تواند نحو را بخاطر آنها ببنید یا خلل ساختن نرم بپرهیزیم.

به گزارش ایسنا، تو بسرنوشت شوم دچار کردن پایانی این مراسم از چند خانواده شهید و ایثارگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر شد.

انتهای پیام