جشنواره ای بخاطر الگوسازی نقوش ایرانی

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی هنر، تو ورودی نمایشگاه هفتمین جشنواره ملی «نقش تن پوش» که عصر روز جمعه ۱۴ تیرماه داخل نگارخانه خزنده ساختمان هنرمندان ایران افتتاح شد، عبارتی به چشم می خورد که درون بخشی از آن آمده است: عید «نقش کالبد پوش» تلاشی برای الگوسازی و نشر نقش های ایرانی زیبنده با ادب و نیاز جامعه و انگیزش هنرمندان جوان بوسیله ایجاد تصاویر قشنگ پهلو روی عضو پوش یا همان تیشرت میسر است.

وحی زایجانی – ادیب هفتم جشنواره ملی «نقش تن پوش» – نیز با صحه گذاشتن به این لول فرهنگساز جشنواره به خبرنگار ایسنای دانشگاه هنر، گفت: معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد هنر درون قالب دبیرخانه دائمی عید «نقش کالبد پوش» در تلاش است تا با برجسته سازی این موضوع، طرح ها و نمادهای سزاوار سرزنش با فرهنگ ایرانی را جایگزین طرح های غیربومی بطی ء.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد هنر تصریح کرد: این مهمانی با اهدافی همچون بسترسازی بخاطر درگاه دانشجویان و طراحان خلاق داخل عرصه رایج و لباس، کمک بوسیله احاله مفاهیم و مؤلفه های نزاکت ایرانی، اسلامی از طریق تن پوش (تی شرت) و با پایه اتیکت و تمدن ایرانی درون این دوره برگزار شد و با استفاده از تجربه های به دست آمده برگزاری ۶ پرگیر گذشته خود سعی دارد تا همچنان بوسیله ارتقای اندکی و کیفی آثار هنرمندان طرح ریز بیاندیشد.

این گزارش حاکی است، نمایشگاه آثار منتخب هفتمین مهمانی ملی «نقش پیکر پوش» تا ۱۸ تیرماه بخاطر بازدید علاقه مندان دایر است و بازدیدکنندگان می توانند به غیر از امروز شنبه، از ساعت ۱۴ تا ۲۱ با مراجعه بوسیله نگارخانه بهار خانه هنرمندان ایران واقع در خیابان انقلاب اسلامی، انتهای خیابان شهیدموسوی (فرصت) از آثار به عرضه درآمده در آن دیدن کنند.

اما دبیرخانه مهمانی به سبب پویایی و اثرگذاری بیشتر برپایی این نمایشگاه و روانی سازی فرهنگی جشنواره، دو ابتکار را تو تمهیدات خویشتن اندیشیده است؛ نخست اهدای مزد به معلول معزز به نمایش درآمده درون این نمایشگاه است به این شکل که هر کدام از بازدیدکنندگان که علاقه مند به نظرسنجی آثار جشنواره باشند می توانند بوسیله جای پا منتخب خویشتن رأی داده که داخل نهایت هر اثری که زیادترین رأی را بوسیله دست آورد، به عنوان جای پا منتخب از دید مخاطب انتخاب و به نقشه کش آن کارمزد ای اهدا می شود.

ابتکار دوم دبیرخانه جشنواره، انتخاب معلول برتر از میان آثار منتخب مهمانی از سر فضای مجازی است، بوسیله این لباس که کاربران اینترنتی با گزینش یک خواه دو معلول و بوسیله نمایش گذاشتن آنها در فضای مجازی و تگ کردن آدرس جشنواره به نشانی @tpfest.ir می توانند مزد فضای مجازی جشنواره را بوسیله خود اختصاص دهند.

اختتامیه این دوروبر از جشنواره ملی «نقش تنه پوش» یکشنبه ۱۶ تیرماه ساعت ۱۷:۳۰ با معرفی کردن و قسمت از برگزیدگان در دو بخش صنعت و هنری درون سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

بنا پیاده شدن این گزارش، پس از تجسس زیاد از ۷۰۰ اثر رسیده به دبیرخانه هفتمین جشنواره ملی «نقش تن پوش» در دو بسرنوشت شوم دچار کردن صنعتی و هنری و با حضور داورانی از طرف شاهرخ جعفری، رامین جوانرود، محمد خاضع، جادو سیدجعفر، هما دلبرای و بهنام کامرانی، این دوره از عید در آستانه برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی و قسمت از برگزیدگان صبر دارد.

درون عادات اختتامیه هفتمین مهمانی ملی «نقش تن پوش» که عنوان جشنواره خلاق را همچنین از آن خود کرده است، به برگزیدگان فاتحه تا سوم در هر یک از دو بخش صنعتی و هنری به تزیین ۲ میلیون، یک میلیون و دویست هزار و ۸۰۰ هزار تومان دستمزد نقدی این جشنواره اهدا خواهد شد.

انتهای پیام