درخواست از هنرمندان پیشکسوت برای حفظ کردن یک موسسه / «اعضاء بینایی سازی نکنند»

به گزارش ایسنا، جشن رعایت از هنرمندان پیشکسوت متولد اردیبهشت شنبه ١۴ اردیبهشت در مجموعه باغ زیبا برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت که اجرای این رسم را هم به خشکی امدن عهده داشت، با بیان اینکه موسسه ایام پرمشغله ای را دنبال سر گذاشته است، افزود: سفر مشهدی بخاطر پیشکسوتان داشتیم و در هفته تئاتر از ١٩ پیشکسوت ستاره تئاتر با کمک خانه تئاتر رعایت کردیم.

او سپس کوچیدن استاد ترابی گودرزی از هنرمندان هنرهای سنتی را تسلیت گفت.

عظیمی بوسیله فرارسیدن ماه رمضان اشاره کرد و گفت: بسته هایی به تماس این ماه برای پیشکسوتان تدارک خواهیم کرد. نیز پیشکش روز تولد افزایش یافته است، البته آن موقع که مبلغ کادو سیصد هزار تومان بود، به اندازه یک نصف سکه ارزش داشت اما کادو ۵٠٠ هزار تومانی الان، داخل برابر سکه پنج میلیونی به چشم نمی آید.

مدیرعامل راه اندازی هنرمندان پیشکسوت با اشاره به اینکه در مناظره مطلع تولدهای جدید، امسال سال مصاحبت های شماست، خطاب بوسیله هنرمندان پیشکسوت گفت: شما نباید شنونده باشید و برای پویانمایی موسسه باید شما نظرات تان را به ما بگویید. راه اندازی برای آویشن ما نیست و روزی تیم عوض خواهد شد بنابراین بهتر است ایده و فکر شما بر این موسسه حکمفرما شود.

عظیمی با تقریر اینکه در بخش آموزش های هنر قرار است اتفاقات نیکوکاری بیفتد، بیان کرد: مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر در کرج است که به مزایده گذاشته شده، در این مرکز بیش از سی رشته هنری آموزش داده می شود. امیدواریم بوسیله کمک آقای صالحی وزیر ارشاد آن مکان بدون رسوم اداری درون اصالت ما استراحت گیرد تا داخل حوزه آموزش هنر، کارهایی ایفا دهیم.

او درباره دستیار هزینه ماهیانه ای که بوسیله هنرمندان پیشکسوت تحفه داده می شود، گفت: این مسکوک ماهیانه که بوسیله حساب پیشکسوتان عضو اداره واریز می شود، تحفه ای در مقابل عضویت آن هاست و خیر مستمری است خیر حقوق. این مبلغ ثابت نیست و برای هنرمندانی که بیمار می شوند و تو خانه سالمندان مقاوم می شوند، افزودن می یابد. تمام پول و بودجه این موسسه برای اعضای آن نفقه می شود.

عظیمی پس ازآن بوسیله شایعاتی درباره این سازمان شنیده می شود، اشاره کرد و گفت: اعضای موسسه باید منسجم نمدار عمل کنند. ما همیشه سعی کردیم اختلافات را برطرف کنیم و وحدت ساختن کنیم. اعضا هم باید بدانند به یکدیگر قدر بگذارند و شایعه سازی نکنند تا سازمان را حفظ کنیم. هرچه مغایرت بیشتر شود آینده راه اندازی به کار بزرگ می افتد.

سپس از هنرمندان مجهز در این تشریفات رعایت و قدردانی شد.

از هنرمندان اردیبهشتی که در این مراسم حضور داشتند می توان به علی ژکان، اسحاق خانزادی، امیرعلی جوادیان، محمد فلاح مراد، جهانگیر رجبی خواه، جلیل عندلیبی، ذبیح الله شهبازی، باقر سخی پور، مهدی پادشاه محمدیان، علاالدین قاسمی، قاسم رفعتی، ایرج راد، رضا صفایی پور (توفان)، صادق احمدی، محمد موسوی، فاضل کابلی (همسرش هادی مرزبان به جای او حضور داشت)، مریم نشیبا، اکبر رحمتی، عباس علی براتی پور، داود فیاضی، احمدرضا اسعدی، عزت الله مهرآوران، محمد هادی جمالی، جمال اجلالی، کریم اکبری مبارکه، صفا آقاجانی، حسین محجوبی، حمید انگجی، علیرضا درویش نژاد، جواد انصافی رمز کرد.

مهدی شاه محمدیان، داود فیاضی، جواد انصافی آواز خواندند و علاالدین قاسمی تعزیه خوانی کرد.

علاالدین قاسمی قبل از فاتحه تعزیه خوانی گفت: تعزیه را بعضی ها جفا دیگر نگاه می کنند اما ما تعزیه را به تمام اروپا و آمریکا با عباس کیارستمی بردیم. آن چیزی که درون موسیقی می بینید ابتدا در تعزیه بوده است.

مریم نشیبا گوینده رادیو بعد از تقدیر، به گفتگو های عباس عظیمی اشاره کرد و گفت: آقای عظیمی به یاوه و صحبت ها توجه نکنید.

او در ادامه بخاطر حاضران دعای خیر کرد.

جمال اجلالی بی آرامی که او را هنگام تقدیر استاد خطاب کرده بودند، گفت: غلام استاد نیستم و مقام لله بسی والاست.

تو پایان رسم همه هنرمندان تولد اردیبهشتی با کیک متولد خود عکس گروه جمعی گرفتند.

انتهای پیام